Jsme globálním hráčem

Co vyrábímeKde působíme

O nás

Solar Turbines je předním poskytovatelem energetických řešení s rozsáhlou řadou kompresorových setů poháněných plynovou turbínou.

Zabýváme se výrobou mechanických soustrojí se spalovací turbínou, plynových kompresorů k tranzitní dopravě plynu či kompletních jednotek k výrobě elektrické energie poháněné turbínami.

Vyrábíme průmyslové plynové turbíny v rozpětí od 1 do 23 megawattů. Ve více než stovce zemí světa je v provozu přes 16 000 našich jednotek, které realizují přes 3 miliardy operačních hodin.

Naše produkty využívají zákazníci v oblasti výroby, zpracování a přepravy zemního plynu a ropy, k výrobě elektřiny a tepelné energie, chemických látek, léčiv nebo potravinářských výrobků.

 

Společnost Solar Turbines Incorporated má sídlo v San Diegu v Kalifornii ve Spojených státech. Je dceřinou společností společnosti Caterpillar Inc. a je jedním z předních světových výrobců průmyslových plynových turbín a zaměstnává více než 8 000 lidí.

Těší nás, že poptávka po našich produktech dlouhodobě roste, a tak pronikáme na nové trhy a hledáme další příležitosti pro rozvoj podnikání. Nabízíme vám díky tomu stabilní a velmi motivující zaměstnání, díky kterému získáte cenné pracovní zkušenosti, řadu zážitků a příležitostí vypracovat se v kariéře.

Vyrábíme

Plynové turbíny
v rozsahu 1-23 MW  Saturn®, Centaur®, Mercury™, Taurus™, Mars®, Titan™

Odstředivé plynové kompresory, včetně potrubních kompresorů a kompresorů pro výrobu.

Řídicí systémy na bázi mikroprocesorů nazývané Turbotronic™ s využitím technologie PLC.

Poskytujeme služby

Generální opravy plynových turbín a plynových kompresorů.

Výměny dílů a servis u zákazníka.

Repase agregátů.

Společnost Solar Turbines své výrobky prodává, vyrábí a poskytuje k nim servis z více než 30 míst po celém světě. Naši zaměstnanci tak mají jedinečnou příležitost spolupracovat i na mezinárodních projektech.

Naše úspěchy v číslech

let na trhu

prodaných turbín

zemí světa

zaměstnanců ve světě

Solar Turbines v ČR

Prague Central Office

Centrální kancelář, která podporuje Evropu, Afriku a Střední východ se nachází v Praze na Smíchově. Uplatnit se zde můžete především v inženýringu, administrativě, IT, podnikových financích či nákupu. Těšit se můžete nejen na práci v moderním prostředí, ale především na multikulturní kolektiv – v našich kancelářích může naráz zaznít až 13 jazyků. Ale domlouváme se především anglicky.

Opravárenské centrum Žatec

Opravárenské centrum v Žatci je součástí celosvětové sítě a s dalšími závody v USA patří mezi světovou špičku v oblasti oprav komponentů turbosoustrojí.

Naším hlavním úkolem v Žatci jsou generální opravy plynových turbín společnosti Solar Turbines. Rozebrané turbíny projdou podrobnou inspekcí, čištěním a renovací jednotlivých součástek, které použijeme k opětovnému sestavení turbíny. Špičkové vybavení a technologie nám umožnily vybudovat v Žatci high-tech strojírenské opravárenské centrum, které navazuje na dlouhou tradici české strojírenské výroby. Zároveň nám pomáhá plnit očekávání našich zákazníků.

Do Žatce hledáme odborníky především z oblasti strojírenské výroby a technologie. Uplatnit se u nás můžete jako pracovník ve výrobě, administrativě nebo managementu. Uchazeči ocení velmi zajímavou příležitost spolupracovat na mezinárodních projektech či přímo možnost pracovně vycestovat do zahraničí.

Výrobní a testovací centrum Žebrák

Testovací centrum Žebrák má na starosti demontáže, kompletace a testování turbín. Nové nebo opravené součástky a částečně složené sestavy ze Žatce a jiných poboček Solaru využijeme v tomto testovacím centru k opětovnému sestavení a otestování kompletních turbín, které posíláme zpět k zákazníkovi. 

Žebrák disponuje moderním tréninkovým centrem, které slouží jak našim zákazníkům tak i zaměstnancům a poskytuje příležitost k jejich rozvoji.

Jak se nám daří v ČR

zaměstnanců

lokality

let v České republice

Volné pozice

Žatec

Žebrák

Praha