Jsme jeden tým

Jsme špičková strojírenská výroba s globální působností. Naše závody v Žatci a Žebráku patří mezi nejmodernější a nejbezpečnější svého druhu. Zabýváme se výrobou mechanických soustrojí se spalovací turbínou. A jsme v tom fakt světová špička!
Naše benefityPříběhy zaměstnanců

Záleží nám i na vašem úspěchu. Spojte svou kariéru se Solar Turbines právě nyní!

Benefity

Příspěvek na stravu

Příspěvek na zdraví

Jazykové kurzy

Penzijní pojištění

Kariérní růst

5 týdnů dovolené

Příběhy tvých (budoucích) kolegů

IRENA HAASOVÁ – HR Technician

Práce v ST se mi líbí, neboť mě naplňuje nejen práce samotná, ale líbí se mi rovněž přátelská atmosféra, která ve firmě panuje, multikulturní prostředí, které dává možnost denně komunikovat s kolegy z takřka z celého světa, a možnost neustálého rozvoje.

Oceňuji, že jsem mohla již při rodičovské dovolené začít pracovat na půl úvazku a že společnost umožňuje práci na home office, což považuji za opravdu velkou výhodu, neboť se dají takto mnohem snáze skloubit pracovní a rodičovské povinnosti. Cením si i vstřícnosti společnosti, co se týče postupného navyšování úvazku.

Solar bych určitě doporučila. Pro mě je hodně důležité cítit se dobře mezi kolegy a kolegyněmi, a to pro mě Solar bezesporu splňuje. Člověk má možnost naučit se zde spoustu nového, nehledě na celou řadu benefitů, které společnost nabízí.

TOMÁŠ HRABAL – IT Specialista Praha

Tomáš Hrabal žije a pracuje v Praze jako IT specialista a analytik pět let. Před lety vystudoval kybernetiku na Českém vysokém učení technickém, jako vedoucí kolektivu uplatní zkušenosti pracovní i životní. Dvě desetiletí pracoval v oboru IT jako samostatný expert, teď je dává ve prospěch společnosti Solar Turbines.

„Výrazně oceňuji přátelskou atmosféru, jde nám společně o další rozvoj firmy, daří se uplatňovat nejmodernější trendy.“

Ve volném čase se Tomáš rád dívá na věci s nadhledem. „Tak to mohu potvrdit, od paraglidů jsem přešel k pilotování kluzáků. To ticho nad krajinou je úžasné, tam nahoře se tříbí myšlenky a přicházejí i další nápady,“ popisuje jedinečného koníčka.

Ve firmě by rád zůstal i nadále, říká zajímavou věc. „Pořád je dobré vnímat nové výzvy, být připraven ve chvíli, kdy se naskytne nová příležitost. A ta se v naší dynamické společnosti s přátelským přístupem určitě objeví. Což platí pro nás zkušenější, ale jistě i pro adepty o zaměstnání ve společnosti Solar Turbines.“

RENATA LEVENCOVÁ – Collection Team Leader

Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, ve firmě pracuje šest let. Nastoupila do ní po rodičovské dovolené.

Renata pracuje jako Collection team leader, v týmu má čtyři kolektory. Usměvavá, nabitá energií, komunikativní. Hlavní pracovní zadání?
„Kontrolujeme firemní pohledávky, urgujeme nezaplacené faktury. Předpokladem pro úspěšné zvládání této práce je pečlivost, přesnost, důslednost, ale také komunikativnost. Angličtina je pro naši práci podmínkou, další jazyky jako francouzština, němčina, španělština jsou velkou výhodou,“ říká Renata.

Ráda připomíná benefity, které jí a dalším kolegům společnost Solar Turbines nabízí. „Kromě stravenek, 5 týdnů dovolené a mnoha dalších je pro mne velkou výhodou možnost pracovat z domova,“ oceňuje Renata zaměstnavatele.

Hodně sází také na týmovost. „V našem oddělení i celé firmě máme přátelskou atmosféru. Dobré vztahy s kolegy jsou pro mne podmínkou pro to, abych do práce chodila ráda.“

Potenciálním novým kolegům Renata vzkazuje: “Neváhejte, Solar Turbines je dobrá značka.“

KAROLÍNA KOSTOVÁ – Resource Planner

Už osm let patří Karolína Kostová do velké rodiny lidí, kteří dávají svůj pracovní um společnosti Solar Turbines. Karolína je v Žatci vedoucí materiálového plánování.

Bydlí v padesát kilometrů vzdálených Teplicích, momentálně stejně jako kolegové pracuje z domu, což jí vyhovuje. „Máme na starosti zajištění dílů, které opravujeme v žateckém závodě nebo je objednáváme z ostatních závodů Solaru,“ osvětluje Karolína svou náplň práce. „Jsme poměrně malý tým, ale myslím si, že nám to správně klape.“

„Jde o velmi variabilní činnosti, naší snahou je hledání řešení co nejefektivnějším způsobem, vlastně každá zakázka je jiná a vyžaduje kreativní přístup,“ vysvětluje žena, která má čas i na velmi nevšedního koníčka.

„Už spoustu let se věnuji létání na větroni, svět shora je opravdu zajímavý, jinak se na život i na práci díváte třeba na pracovišti v Žatci a poněkud s nadhledem to vše vidíte ve větroni mezi nebem a zemí.“

Po letech ve společnosti Solar Turbines může Karolína prohlásit bez sebemenšího zaváhání: „Rozhodně jsem spokojená. Jsem ráda, že se mohu podílet na úspěších firmy, a pokud bych mohla poradit třeba lidem, kteří hledají smysluplnou, prospěšnou a slušně placenou práci s celou řadou firemních benefitů, pak říkám jasně, ano, přijďte to k nám zkusit.“

VÁCLAV KRÁL – Sourcing Specialist, Žatec

Václav Král nedá na společnost Solar Turbines dopustit. Absolvent Vysoké školy finanční a správní si vyzkoušel práci i jinde. Doslova se ale našel právě v žateckém závodě Solar Turbines.

„Na rozdíl od provozů dodávajících komponenty pro automobilový průmysl tady cítím daleko více klidu a pohody, časové napětí tu v takové míře znát není. Tvůrčí práce, příjemní kolegové. Opravdu nelituji.“

Od roku 2016 zastával vedoucí post supervizora ve výrobním úseku a  nyní působí na pozici sourcing specialisty v oddělení dodavatelského řetězce. Je expertem na vyhledávání dodavatelských subjektů.

„Není to snadné srovnání, vedl jsem 65 lidí, teď musím uplatnit zkušenosti a um samostatně. Každý post má samozřejmě svá specifika, pořád se učíte a rozvíjíte, to je jasné plus naší společnosti,“ zamýšlí se spokojený otec rodiny, který má s partnerkou dvě dcery.

Pro nové adepty férového zaměstnání má Václav jasný vzkaz: „Najdete zázemí stabilní firmy, přátelské prostředí, řadu benefitů, šikovné kolegy, možnost profesního postupu, slušné platové ohodnocení. Chce to cílevědomost, pracovitost a určitě taky disciplínu,“ doplňuje Václav.

PETR HOŠEK – Operations Manager

V nejlepším slova smyslu patří Petr Hošek k „inventáři“ společnosti Solar Turbines. Začal tu totiž pracovat jako jeden z prvních už od samého počátku působení společnosti u nás. Tedy od roku 2010.

„První rok jsem strávil prakticky celý ve Spojených státech, byla to velmi zajímavá škola vlastně hned poté, co jsem tu začínal jako manažer inženýringu. Jsem opravdu jeden z prvních, kteří jsme tu zakládali novodobou historii firmy. Původně jsem působil v Žatci, dnes jsem manažerem výroby v Žebráku, vedu početný kolektiv zhruba šedesáti lidí,“ vypráví muž, který i po deseti letech ví, že vsadil na dobrou značku.

Jeho současným životem se prolíná náročná práce, rodina se dvěma malými dětmi a také výstavba rodinného domu. Jak tohle všechno zvládá?

„Jde o to mít dostatek energie. Čerpám ji u stejně naladěných aktivních lidí, mám rád sport, lyžuji, běhám, nezahálí ani moje kolo,“ naznačuje zkušený manažer, jak být ve formě.

DAVID KUJA – vedoucí CNC oddělení, Žatec

Už to budou dva roky, co David Kuja vede ve společnosti Solar Turbines CNC oddělení. Překonal mezitím vážné zdravotní problémy, kdy mu lékaři v pražském IKEMu transplantovali játra. Už zase „skáče přes kaluže“ a jede na plný pracovní výkon.

„Jsem v práci jako doma, vždyť jsem byl jedním z prvních, který tu zakládal celé jedno oddělení, prošel jsem si mimo jiné zkušenostmi na půlroční stáži v Solar Turbines v americkém San Diegu. To bylo velmi brzy poté, co jsem do naší firmy v polovině roku 2011 nastoupil na pozici CNC programátora, hala v Bitozevsi se teprve stavěla,“ vrací se David do už přeci jen vzdálenější minulosti.

„Spolupracuji rád s každým ze svého kolektivu. Jsem šéf, ale umím naslouchat, to je moc důležité. Tříbení názorů a nápadů nás vede dál, jsme lepší, silnější, týmový duch je věc samozřejmá a samozřejmě skvělá,“ vypráví David.

Doba koronavirová jej tak jako jiné ovlivnila. Více jsem pracoval z domu, ale nejméně dvakrát týdně musím mezi své kolegy, ten kontakt je naprosto nutný.

Mladým lidem, ale zdaleka nejen jim, všem, kteří právě přemýšlejí o dobré a perspektivní práci, vzkazuje David jednu důležitou věc:

„Zahoďte ostych, zkuste se zařadit k nám, tady budete růst, to vám garantuji. Samozřejmě, musíte chtít, makat, přemýšlet, zdokonalovat se. Tady u nás nenajdete žádnou monotónní práci jako třeba ve výrobě komponentů pro automobily, tady se dělá hlavou, rukama, v atmosféře přátelství a společného snažení. Tady se tvoří, a ne boří iluze o dobré práci a jejím smyslu,“ vypráví David se zaujetím.

Volné pozice

Žatec

Žebrák

Praha

Jak nás hodnotí naši zaměstnanci